התמודדות עם הליכי הוצאה לפועל.
 
מאמר ראשון בסדרת מאמרים מאת אדמוני עורך דין לענייני פשיטת רגל והוצאה לפועל העוסק בדיני ההוצאה לפועל, ההליכים הכרוכים בהם ודרכי ההתמודדות איתם.
תגיות: אדמוני משרד עורכי דין  - עורך דין שלומי אדמוני - משרד עורכי דין אדמוני - עורך דין לענייני ארנונה - עורך דין לענייני פשיטת רגל - עורך דין לעינייני ביטוח ונזיקין - יעוץ משפטי  –  יעוץ משפטי פשיטת רגל - יעוץ משפטי ביטוח ונזיקין -
 
הוצאה לפועל עורך דין לענייני פשיטת רגל והוצאה לפוע
הוצאה לפועל הוא גוף שברובו הוא טכנוקרטי - רוצה לומר, גוף אשר אמון על ביצועו של החוק כאשר סמכויות השיפוט שהחוק מקנה לו מצומצמות ומוגבלות בהיקפן.

הוצאה לפועל כשמה כן היא להוציא לפועל את החלטות בית המשפט לדג' פסקי דין (אבל לא רק), חוקים ותקנות  לדג' ביצוע של שטרות או תביעות על סכום קצוב הנתמכות בראיה בכתב וכו'.

לכן מעצם טבעו הגמישות בהלכים של ההוצאה לפועל מוגבלת.

דג' ממקרה שבו טפלתי.

שלמה הינו דייר בבית משותף בכפר קסום במרכז הארץ.

שפרה הינה בעלת הנכס לאורך שנים.

ראובן רכש זכויות מסויימות משפרה בבית המשותף בתמורה להלוואה שנתן לשפרה, בין היתר סוכם כי הדיירים בבית המשותף ביניהם שלמה, יעבירו מעתה ואילך את תשלומים השכירות ישירות לראובן.

וכך היה בתחילת השנה שילם שלמה בהמחאות מעותדות לראובן עבור השכירות לכל השנה כולה. כמקובל וכנהוג במקומותינו.

ברם, בין שפרה לבין עובד שלה בשם שמעון התגלה סכסוך ושמעון תבע את שפרה לדין וזכה בסכום גבוה.

שמעון פנה לעזרת ההוצאה לפועל ועורך דינו הממולח, עו"ד מלוחי, בדק ומצא כי לשפרה יש נכס מניב, בניין משותף לתפארת. מיד יעץ עו"ד מלוחי לגב' שפרה לעקל את כספי השכירות שכן זה קל וגם יעיל.

אץ רץ לו עו"ד מלוחי ללשכת ההוצאה לפועל ובקשה בפיו, נא שלחו עיקול צדדי ג' לכל דיירי הבית המשותף, בינהם מיודענו שלמה.


המשך בעמוד הבא