עורך דין פשיטת רגל ביהוד
פשיטת רגל לא איננה תופעה מדאיגה רק בקרב בעלי עסקים וחברות, אומר עורך דין פשיטת רגל ביהוד, אלא גם של אנשים פרטיים ששמו את כספם על קרן הצבי, הוא אומר.
אחד המקרים בהם הוא מטפל היום הוא של זוג מהשרון שרצה באמצעות משכנתא עצומה לרכוש פנטהאוז חלומי, עשה ורכש אבל הלוואה הרבה מאוד כסף.
החזרי המשכנתא התבססו על משכורות שני בני הזוג. הבעל עבד בהייטק והאישה היא אשת חינוך. יש להם 3 ילדים צעירים, המבוגר ביותר בצבא.
 
פתאום ההייטק קרס
הבעל שלצורך העניין נקרא לו רוני הועסק בתור איש פיתוח בחברת היטק ברעננה ועשה חיל. אלא שהחברה בה עבד לא ממש עשתה חיל. ממה שהבין עורך דין פשיטת רגל ביהוד, הסטארטאפ שלהם לפתח משהו לא צלח, הם לא הצליחו לגייס עוד הון לפיתוח, ואז בהדרגה החל תהליך צמצום בחברה. כיוון שרוני היה בכיר מאוד בחברה, הוא לא פוטר אבל הוא הרגיש איך הקרקע כבר נשמטת מתחת לרגליו והוא לא האמין שיום יבוא ויפטרו אותו. הוא היה בטוח שהחברה תמצא בסופו של דבר מימון להמשך המחקר ושבסופו של דבר היא תהיה עוד סיפור הצלחה שיימכר בהרבה מאוד כסף.
אבל זה לא מה שקרה. תחום הביוטכנולוגיה בו בחרה החברה, לא הצליח לייצר תוצאות שמשכו משקיעים ולפיכך החל תהליך צמצום ופיטורי עובדים מאסיבי, עד שבסופו של דבר התפרקה החברה לחלוטין ורוני מצא את עצמו ללא עבודה.
 
פתאום אין כסף למשכנתא אומר עורך דין פשיטת רגל ביהוד
המשכנתא עליה התחייבו בני הזוג הייתה בסך של 7,000 ₪ בחודש. אין ספר משכנתא גבוהה מאוד אבל כיוון שהבעל  הרוויח די הרבה כסף בחברה בה עבד, המספר הזה לא הרתיע אותם, מה גם שחלומה של אשת החינוך אשתו, היה לגוןר בפנטהאוז שצופה על כל הוד השרון מלמעלה. חלמה והגשימה.
בהיעדר משכורת סדירה, נוצרה בעיה אמיתית לבני הזוג ורוני החל מיד בחיפוש עבודה חלופי.
אבל רוני היה כבר בן 50, עשר שנים הוא עבד בחברת הסטראטאפ עד שהיא נסגרה ועכשיו מצא את עצמו מובטל, עם שלושה ילדים ומשכנתא עד הגג.
הוא נרשם כמעט לכל אתרי חיפוש העבודה ברשת ופנה לכל הצעה גם פושרת ולא אטרקטיבית, הלחץ שלו לעבוד ולפרנס את משפחתו, כולל המשכנתא העצומה שהוא התחייב עליה, האיצו אותו לחפש עבודה כמה שיותר מהר ובכמה שיותר אינטנסיביות.
 
עובד בגיל 50- לא אטרקציה!
4 חודשים חיפש רוני עבודה אך לא מצא. הוא רץ מראיון אחד לשני, נרשם בכל מיני סוכנויות של כוח אדם, אבל לא הצליח למצוא עבודה כלבבו. אשתו כבר אמרה לו שנראה כי כל הדלתות נסגרות בפני בני 50 ולכן הוא יהיה חייב להתפשר על איזה משרה פחות נוחה, אבל התפקידים היו כל כך מגוחכים, דברים שבתור מנהל פיתוח לשעבר הוא ממש לא יכול היה להרשות לעצמו לעשות, וגם המשכורות היו כל כך נמוכות שהוא כבר עשה את החשבון שהוא לא יוכל לגמור את החודש אם זה, כי זה אפילו בקושי מספיק למשכנתא שהוא התחייב עליה.
 
מסקנה מתבקשת- אל תקפצו מעל הפופיק הכלכלי שלכם
מסיפורי החייבים שלי אומר עורך דין פשיטת רגל ביהוד, יש אנשים שעושים מהלכים כלכליים שהם לא יכולים להתחייב עליהם. נכון שרוני לא ידע שהחברה שבה הוא עובד תקרוס והוא יהפוך למובטל, אבל לקחת משכנתא של 7,000 ₪ רק כדי להגשים את החלום של אשתך ולהיכנס לחובות כאלה, זה גדול ומסוכן גם בשביל אנשים שעובדים ושמרוויחים מצוין. כדי לא להסתכן תחיו במידות    שלכם ולא במידות של החלומות שלכם.
שלומי אדמוני עורך דין פשיטת רגל 
שלומי אדמוני עורך דין לענייני פשיטת רגל, פושט רגל בעצמו, מלמד אותנו את כל הליכי פשיטת רגל בהסברים מפורטים. אפשר ללמוד על המחלה מהחולה ואפשר ללמוד מהרופא, אך אם הרופא היה בעצמו חולה - הרי הוא מומחה לעניין.
עורך דין שלומי אדמוני. עו"ד פשיטת רגל
עשוי גם לעניין אותך
הערכות לפני התמוטטות העסק.
איך ניתן להימנע מראש?
העסק מתמוטט - מה עושים?
כיצד ומתי מקבלים הפטר?
מושגי יסוד בפשיטת רגל