שלומי אדמוני עורך דין פשיטת רגל 
שלומי אדמוני עורך דין לענייני פשיטת רגל, פושט רגל בעצמו, מלמד אותנו את כל הליכי פשיטת רגל בהסברים מפורטים. אפשר ללמוד על המחלה מהחולה ואפשר ללמוד מהרופא, אך אם הרופא היה בעצמו חולה - הרי הוא מומחה לעניין.
עורך דין פשיטת רגל ביהוד
עורך דין פשיטת רגל ביהוד, הוא דוגמה מצוינת מה עלול לקרות לאדם ולא באשמתו. גם הוא הגיע למצב של פשיטת רגל, ודווקא מתוך המצב הזה, הוא מצא את הכוחות לרפא את עצמו ואת החוב הגדול שהיה לו, הלך ללמוד משפטים והיום הוא אחד מעורכי הדין המובילים ביותר בעיר יהוד.
הוא מטפל בחייבים שמגיעים אליו על סף קריסה, פוחדים ממה שעלול לקרות להם ולמשפחה שלהם. אנשים שחתמו על ערבויות ונאלצים היום לשלם את "האוכל" של הילדים שלהם לבנק בגין הערבות שחתמו עליה. אנשים שלא ניהלו נכון את העסק שלהם, נשארו חייבים ונאלצו לסגור אותו, ואנשים שחשבו שהם יכולים לפתוח עסק כלשהו, התלהבו מהרעיון הגלום בו, אבל לא בדקו ראשית מה היכולת הכלכלית שלו להמריא.
 
לא כל רעיון הוא עסק - אומר עורך דין פשיטת רגל ביהוד
למשרדו של עורך דין פשיטת רגל ביהוד, מגיעים אנשים שלכל אחד מהם סיפור של עסק כושל. אחד המקרים האחרונים הוא של בחור שנשאר חייב מיליון שקל לבנקים, לאחר שהשקיע בחנות ענקית ברחוב קינג ג'ורג' בתל אביב והפך אותה לסוג של "מסעדת דיינרס" רק שמסע'דת דיינרס ועשן של אוטובוסים לא כל כך הולכים ביחד, והלקוחות הצביעו ברגליים, כלומר הלכו ממנו והלאה אבל לא נכנסו.
כדי להפוך את החלל למסעדה בסגנון דיינרס, הזמין הבחור ספסלי ישיבה מרופדים בסקי בכל מיני צבעים ושולחנות תואמים. הרצפה הוחלפה, בקירות הושקעו צבעים חיים, והכול נראה מושך, תוסס ומעוצב.
אבל כשהגעתם לאוכל הייתה שם בעיה, גדולה וזה מה שבעצם הרס את המסעדה.
 
מי בונה לך עסק חכם?
זה לא חוכמה למרות שהרבה צעירים חושבים שכן, להלוות כסף מהבנק ולהרים עסק בלי קונספט, בלי תכנון, בלי להבין מיהם קהלי היעד ובלי להקפדי על כל פרט.
במקרה של בעל מסעדת הדיינרס הבחור השקיע את כל הכסף שלו בעיצוב המסעדה אבל שכח את הדבר החשוב ביותר שבגללו היא קמה-  וזה האוכל.
מזנון נירוסטה מכוער הוצב בכניסה ובו מגשי אוכל שהזכירו יותר מסעדת פועלים. התפריט לא היה אחיד, באוויר היו תמיד אדי בישול והניקיון איך לומר בקיצור- לא חגג.
לאט לאט פחות ופחות אנשים נכנסו. ראשית הם נכנסו בגלל העיצוב. גם התפריט היה בומבסטי אבל במציאות שום טעם שם לא היה כזה שאפשר לזכור אותו והרי על הטעם והריח מבוססת מסעדה טובה, רק על זה.
 
"לקח לה בדיוק חצי שנה"-  אומר עורך דין פשיטת רגל ביהוד
עסק שאין לו קונספט סופו שיקרוס אומר עורך דין פשיטת רגל ביהוד, שרואה על פי תיקי ההוצאה לפועל שהוא מייצג מגמה מדאיגה בקרב הצעירים של היום "כולם רוצים להיות בעלי עסקים. הם לא חושבים אם זה ראוי, אם זה אכן רעיון שיכול להרים עסק, כל מה שמעניין אותם זה להיות עצמאיים".
בסופו של דבר מסביר לנו עורך דין פשיטת רגל ביהוד, החיפזון והדחיפות של פתיחת עסק, שיכול להיות לו אגב רעיון נפלא אבל לא כלכלי, חוזרים לפתחם של המשקיעים שלעיתים לוקחים הלוואה די גדולה כדי להרים את העסק ולצערי אחרי כמה חודשים מוצאים את עצמם עם רשימה ארוכה של נושים, כאב לב ותיקי וחובות עד מעל לראש.
עורך דין פשיטת רגל ביהוד גורס, שכל אדם שרוצה לפתוח עסק, מן הראוי שיבדוק יותר לעומק את השוק שהוא רוצה להיכנס אליו, מה קורה בעסקים דומים? האם יש מקום להשקיע בעסק כזה, ומה הרווחים הצפויים לו, אם בכלל.
 
 
עורך דין שלומי אדמוני. עו"ד פשיטת רגל
עשוי גם לעניין אותך
הערכות לפני התמוטטות העסק.
איך ניתן להימנע מראש?
העסק מתמוטט - מה עושים?
כיצד ומתי מקבלים הפטר?
מושגי יסוד בפשיטת רגל