עורך דין פשיטת רגל

הרבה חייבים מסתתרים מאחורי מסך החברות שלהם, אבל כאשר בית המשפט מודע לכך, הוא יכול להורות על הרמת המסך ותשלום חובות מכיסיהם של בעלי המניות. איך דרך לברוח מחוב!!!

מצד אחד אין ספק כי חברה בע"מ מאפשרת לאדם שיש לו עסק, לגבות את עצמו במקרה של כישלון כלכלי ולפנות לעורך דין פשיטת רגל כדי להתחיל בהליכי פשיטת רגל. אבל מצד שני אם אתה נושה של חברה בע"מ,

אתה יכול להיתקל בתופעה בה החייבים מסתתרים מאחורי מסך ההתאגדות וחפצים שיכירו בהם כחלק מאושיית ההתאגדות ולא חייבים פרטיים.

בית המשפט לא קונה את המסך הזה ויכול להרים אותו לטובת הנושים.
שלומי אדמוני עורך דין פשיטת רגל 
שלומי אדמוני עורך דין לענייני פשיטת רגל, פושט רגל בעצמו, מלמד אותנו את כל הליכי פשיטת רגל בהסברים מפורטים. אפשר ללמוד על המחלה מהחולה ואפשר ללמוד מהרופא, אך אם הרופא היה בעצמו חולה - הרי הוא מומחה לעניין.
מהם סוגי פירוק חברה?
כאשר חברה מוכרת כחדלת פירעון היא הולכת להליכי פירוק, כמובן בייעוץ וליווי צמוד של עורך דין פשיטת רגל.

ישנם 2 סוגי פירוק חברה. האחד הוא מרצון. יתכנסו כל בעלי המניות ויחליטו כי יש לפרק את החברה. בדרך כלל הליך כזה נעשה כדי להגן על החברה מפני הפסדים וצבירת חובות נוספים. בית המשפט יכול להיענות לבקשה של פירוק חברה במידה והפירוק אינו פוגע בזכויות של נושים.

יש ולעיתים הנושים עצמם לוקחים חלק בתהליך הפירוק של החברה ויש להם אינטרס שזה יקרה. הם יכולים להגיע עם בעלי המניות של החברה על הסדר תשלומים כלשהו מבלי להיגרר להוצאה לפועל ולהגשת תביעות בנושא.

בתהליך של פירוק מרצון אין מעורבות של כונס הנכסים הרשמי וגם לא מתמנה נאמן לפירוק, אלא שהחברה עצמה הולכת לפירוק מטעמה ועל דעתה.

פירוק חברה מטעם בית המשפט!

חברה יכולה לפנות לבית המשפט כדי לבקש את התערבותו בפירוק חברה.ראשית יש להגיש באמצעות עורך דין פשיטת רגל בקשה לפירוק חברה, וכן לציין מהן העילות לבקשת הפירוק ובית המשפט חייב להשתכנע כי אין מנוס אלא מפירוק החברה.

בקשה לפירוק חברה ניתן להגיש באמצעות עורך דין פשיטת רגל לבית משפט מחוזי באזור הגיאוגרפי של החברה. את פירוק החברה יש לפרסם ברשומות ובעיתונים, כדי ליידע את הציבור משום שלעיתים יש נושים המתנגדים לפירוק החברה ורואים בפירוקה, דרך להימלט ולמחוק את חובותיהם.

כאשר הבקשה עוברת בבית המשפט מתמנה מפרק האחראי על הסדר התשלומים לנושים, עד לסיום סופי של פעילותה העסקית של החברה.

לכל חברה יש נכסים, רכוש וכו' ולכן תפקידו של המפרק זה לממש את הנכסים והרכוש שצברה החברה, כדי להחזיר חובות. חברה אשר מנסה להעלים מבית המשפט נכסים או רכוש, כדי לזכות בצו תשלומים לא ריאלי למצבה האמיתי, לא תקבל הרשאה לפירוקה.

יש מצבים בהם לפני תהליך הפירוק נוהגים בעל המניות להבריח נכסים או לבצע רישומים כדי להציג מצג שווא בפני בית המשפט על מצבה של החברה ובכך גם להתחמק מתשלום חובם לנושים.
עורך דין שלומי אדמוני. עו"ד פשיטת רגל
עשוי גם לעניין אותך
הערכות לפני התמוטטות העסק.
איך ניתן להימנע מראש?
העסק מתמוטט - מה עושים?
כיצד ומתי מקבלים הפטר?
מושגי יסוד בפשיטת רגל