עורך דין פשיטת רגל ביהוד

רישיון נהיגה והוצאה לפועל.באילו מקרים תבוטל הגבלה על רישיון נהיגה של חייב. ייעוץ משפטי מעורך דין פשיטת רגל ביהוד.

בתיקונים האחרונים של פקודת ההוצל"פ בוטל צו המאסר שהיה זמין עד כה לביצוע במקרים של אי תשלום חובות, לאחר שהוכח שהוא לא שימש זרז חיובי לתשלום החובות וכן הוכנס תיקון זה במסגרת המגמה לאפשר שיקום חייהם של חייבים שיתאפשר להם קבלת הפטר ומחיקת חובותיהם.

בעוד שבוטל צו המאסר (למעט מקרים מסוימים) הוחמרו התקנות  66 (א) לגבי ההגבלות על חייבים בנושא של רישיון נהיגה. אחזקה, שימוש או חידוש שלו במקרה של קיום חוב.

הרעיון המרכזי העומד בנושא של מניעת רישיון נהיגה הוא לגרום לחייב "אי נוחות" שתזרז אותו לשלם את חובותיו.
שלומי אדמוני עורך דין פשיטת רגל 
שלומי אדמוני עורך דין לענייני פשיטת רגל, פושט רגל בעצמו, מלמד אותנו את כל הליכי פשיטת רגל בהסברים מפורטים. אפשר ללמוד על המחלה מהחולה ואפשר ללמוד מהרופא, אך אם הרופא היה בעצמו חולה - הרי הוא מומחה לעניין.
עורך דין שלומי אדמוני. עו"ד פשיטת רגל
עשוי גם לעניין אותך
הערכות לפני התמוטטות העסק.
איך ניתן להימנע מראש?
העסק מתמוטט - מה עושים?
כיצד ומתי מקבלים הפטר?
מושגי יסוד בפשיטת רגל
נהג מונית בלי רישיון

אחד המקרים שהובאו לפתחו של בית המשפט דן בתביעתו של נהג מונית אשר מוכר כמשתמט מחובותיו במשך שנים רבות, לחדש את רישיון הנהיגה שלו. לעניין זה יש הבהרה חוקתית הקובעת כי אין לרשם ההוצאה לפועל את היכולת להטיל מגבלה על רישיון נהיגה של חייב אשר עלולה לפגוע בעיסוקו וביכולת שלו לשלם את החוב וכן לא ניתן יהיה להטיל מגבלה על רישיון נהיגה של נכה או מי שנכותו תלויה בנהג.

לעניין נהג המונית קבע השופט כי לא ניתן להטיל מגבלה על נהג מונית ולשלול ממנו את האפשרות לפרנס את עצמו ולשלם את החוב, זאת למרות שהוא חייב משתמט שנים רבות.

פרשנות משפטית

עורך דין פשיטת רגל ביהוד מסביר כי תשלום החוב ואפשרויות הפרנסה של נהג המונית, קודמים להטלת המגבלה ולכן למרות שראוי היה בהטלת המגבלה כעונש, אין ולא תהיה לה כל תרומה לעניין המרכזי והוא- תשלום החובות.

יש לציין כי לחייב זה לא הייתה אפשרות לבטל את המגבלה על רישיון הנהיגה שלו, לולא היה מיוצג ע"י עורך דין פשיטת רגל בקיא בתחום, אשר יכול היה להציג בפני בית המשפט את הטיעונים לטובת קבלת הרישיון לעומת הזנק שיגרם לחייב בשלילת רישיון הנהיגה שלו בשבתו כנהג מונית.