עורך דין פשיטת רגל ביהוד
 

תיק הוצאה לפועל ותיק מזונות- מצא את ההבדלים?מדוע פסקי הדין לאי תשלום מזונות עלולים להגיע גם לצו מאסר? ייעוץ משפטי מעורך דין פשיטת רגל ביהוד.


חוק ההוצאה לפועל- התשכ"ז מבדיל גם בחוק עצמו את תיקי המזונות מתיקי הוצאה לפועל אחרים.

תיק הוצאה לפועל רגיל נפתח רק אחרי 30 יום מתאריך הודעת חוב לחייב, כדי לאפשר לו תשלום חובו לפי נקיטת הליכים.

כאשר מדובר בתיק מזונות אין צורך לחכות 30 ימים אלא לפתוח תיק הוצאה לפועל מיידית ובהתאם לתאריך ביצוע פסק הדין כפי שנרשם זאת משום שמדובר בתשלום חודשי של כספים למחייה.
שלומי אדמוני עורך דין פשיטת רגל 
שלומי אדמוני עורך דין לענייני פשיטת רגל, פושט רגל בעצמו, מלמד אותנו את כל הליכי פשיטת רגל בהסברים מפורטים. אפשר ללמוד על המחלה מהחולה ואפשר ללמוד מהרופא, אך אם הרופא היה בעצמו חולה - הרי הוא מומחה לעניין.
עורך דין שלומי אדמוני. עו"ד פשיטת רגל
עשוי גם לעניין אותך
הערכות לפני התמוטטות העסק.
איך ניתן להימנע מראש?
העסק מתמוטט - מה עושים?
כיצד ומתי מקבלים הפטר?
מושגי יסוד בפשיטת רגל
בנוסף בתיק מזונות יש חיוב חודשי אשר יכול לגדול כתוצאה מאי תשלום ובתוך 10 ימים בלבד החייב יכול להגיב לנושא הגדלת החוב. לחייב לא תישלח כל אזהרה נוספת לגבי שיעורו העדכני של החוב, משום שהוא יודע שאי התשלום גורר גידול החוב ואין טעם לעדכן אותו על גידול של אותו מקור חוב.

שכר הטרחה של תיקי מזונות בהוצל"פ

בניגוד לתיקי הוצאה לפועל רגילים בהם אוטומטית מתווסף שכר הטרחה כאשר הם נפתחים בהתאם לתקנות, בתיקי הוצאה לפועל של מזונות ניתן להגדיר יש נכונות לגרום לחייב לשלם את קרן החוב מבלי לגרור אותו להוצאות על נקיטת הליכים וייצוג של עורך דין.

בסופו של דבר יעמוד שכר הטרחה בתיק על בין 5-10% מכל תשלום בתוספת מע"מ.

דבר נוסף המבדיל תיק מזונות מתיקי הוצאה לפועל זה שאין אפשרות לכלול אותו במסגרת איחוד תיקים אם חייב המזונות נמצא בהליך של פשיטת רגל לחוב המזונות יש קדימות על פני כל חוב אחר.

סעיף 50 (ב) לחוק גם עושה אבחנה בין נכסים שניתן לעקלם במסגרת חוב כלשהו לבין חוב מזונות שמאפשר עיקולם לצורך תשלום מזונות אלא אם כן נקבע אחרת.
 
קודם כל מזונות!

אם נגד חייב בתיק מזונות מתקיימים הליכי הוצאה לפועל לשם תשלום חובות אחרים, אחרי תשלום ההוצאות והאגרות בתיק, ישולם הכסף הראשון שמגיע למזונות.

במרכזו של חוק המזונות יחס מועדף שאינו בר שינוי לגבי תשלום מזונות לצורך קיום קטינים כאשר טובת הילד כמו תמיד עמדה לנגד עינו של המחוקק.