עורך דין פשיטת רגל ביהוד

איך מתי והאם ניתן לעקל חשבון בנק של חייב במסגרת תיק הוצאה לפועל. כל השאלות והתשובות באדיבות עורך דין פשיטת רגל ביהוד.
חוק הוצאה לפועל ובעיקר אחרי תיקון 29 שהרחיב ת סמכויותיו של מנהל לשכת הוצל"פ בכל הקשור למשל באיתור מידע ופרטים עבור חייב שמנסה להשתמט מחובותיו, מאפשר גם הטלת עיקול על חשבון בנק של חייב פרטי או על חשבון בנק של חברה חייבת.
עיקול חשבון הבנק במקביל לעיקול מקרקעין או מטלטלין יאפשר לזוכה לקבל את כספו בין החוב מאת החייב.
עורך דין הוצאה לפועל ביהוד מסביר כי כדי להטיל עיקול על חשבון בנק צריכים להיות כמה תנאים.
אומנם תפקידה של הוצאה לפועל היא לפעול כדי שהחייבים ישלמו את חובותיהם אבל היא לא פועלת בחלל ריק והיא לא יכולה בהחלטות שלה להגיע למצב אבסורדי, בו חייו של אדם אחד קורסים לטובת תשלום חובו לאחר.
משום כך יש כמה וכמה תנאים לעיקול חשבון בנק.
 
תנאים לעיקול חשבון בנק
אחרי פתיחת תיק בהוצאה לפועל, מסביר עורך דין פשיטת רגל ביהוד, יקבל החייב ממנהל ההוצאה לפועל התראה בגין החוב שלו. לחייב יש 20 יום לתשלום החוב או לנקיטה של כל פעולה אחרת בגינו אותה הוא מעוניין לעשות, אבל החייב צריך להגיב.
אם החייב מתעלם, לא מגיב, לא מתייחס, מנסה להתחמק ולהשתמט מהחוב הזה יכול הנושה או הנושים שלו לפנות לעורך דין פשיטת רגל ואם הם גרים ביהוד אז הם יפנו לעורך דין פשיטת רגל ביהוד ויבקשו ממנו להטיל צווים על החייב כמו למשל צו יציאה מהארץ אבל גם ובדרך כלל הבקשה הראשונה היא להטיל עיקול על חשבון הבנק שלו.
 
מימוש העיקול על חשבון הבנק
ראש ההוצאה לפועל מוציא לבנק בו מתנהל חשבון החייב עיקול ובתוך 10 ימים צריך מידע מקיף על החשבון להוצאה לפועל.
עצם הטלת העיקול מקפיאה את הכספים בבנק ואינה מאפשרת לחייב להוציא אותם ולהשתמש בהם. כך הדברים אמורים גם לגבי כספים שיוכנסו  לחשבון גם  3 חודשים אחרי הטלת העיקול. כעת מסביר עורך דין פשיטת רגל ביהוד יכול הזוכה להגיש בקשה למימוש הכספים הנמצאים בחשבון הבנק כדי לקבל את הכספים המגיעים לו.
עיקול חשבון בנק מהווה סנקציה חריפה מאוד מסביר עורך דין פשיטת רגל ביהוד. בשל העיקול לא יוכל החייב להשתמש בחשבון, לא להוציא כספים, הוא לא יכול לעשות העברות בנקאיות וגם לא להשתמש באשראי של החשבון.
עורך דין פשיטת רגל ביהוד מסביר כי עיקול חשבון בנק הוא צו שניתן להסיר אותו ולכן יש לפנות לעורך דין פשיטת רגל ביהוד כדי להבין מהם האפשרויות והטקטיקה אותה ניתן להפעיל מול ההוצאה לפועל במטרה להסיר צו עיקול על החשבון או למנוע מראש כי יוטל על חשבון חייב.